Konkurs na logo

Rysunek1




ODBYŁY SIĘ PIERWSZE WYWIADÓWKI 9 i 10 września

Dziękujemy wszystkim rodzicom za liczne przybycie, w szczególności rodzicom uczennic i uczniów klas pierwszych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie uwagi i miłe słowa. Liczymy na współpracę i zapraszamy ponownie.




Wiadomości

„Wyprawka szkolna”
W roku szkolnym 2014/2015 prawo do dofinansowania zakupu podręczników posiadają następujący uczniowie naszej szkoły:
1) słabowidzący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością ruchową, z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera), z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest jedna wymieniona wcześniej, posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) uczniowie uczęszczający do klasy III, spełniający kryterium dochodowe – 539,00 zł/osobę netto w rodzinie,
3) uczniowie klas III, którzy nie spełniają kryterium dochodowego, ale znajdują się w trudnej sytuacji życiowej (art. 7 ustawy o pomocy społecznej).
Wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły i wypełniony złożyć do dnia 18 września 2014 r. do dyrektora szkoły. Do wniosku należy dołączyć dowód zakupu (faktura, paragon) lub oświadczenie wnioskodawcy o zakupie podręczników.

Zebrania rodziców
Zapraszamy rodziców uczniów klas I – III na sptkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami w następujących terminach:
- 9 września o godz. 17.00- rodziców uczniów klas I,
- 10 września – rodziców uczniów klas II (godz. 16.30) i III (godz. 17.15).




Aktualności

1) Przypominamy, że egzamin maturalny z matematyki w sesji poprawkowej odbędzie się 26 sierpnia o godz. 9.00 (zbiórka – godz. 8.30). Proszę zabrać: dowód tożsamości, długopis z czarnym wkładem, linijkę, cyrkiel (bez ołówka), kalkulator prosty.
 
2) Zebrania Rady Pedagogicznej odbędą się w dniach: 28 i 29 sierpnia o godz. 9.00 w pokoju nauczycielskim.
 
3) Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września:
- dla klas I o godz. 10.00 w sali gimnastycznej
- dla klas II i III o godz. 11.00 w salach lekcyjnych.
Zapraszamy!
 
4) Zapraszamy następujących absolwentów po odbiór stypendium motywacyjnego za II półrocze 2013/2014:
Kamil Iwaniak
Michalina Meisner
Patrycja Skaźnik
Paweł Tomala
Dominika Skapczyk
Karolina Nowak
Anna Kurpas
Michał Loska
Mateusz Grodecki
Dominika Wiewióra
Aleksandra Kiliszewska
Damian Olearczyk
Katarzyna Kobyłka
Emilia Sieroń
Małgorzata Kulczyńska
Jowita Pawlak
Loreta Świerad
Patrycja Bąk
Michalina Kuban
Piotr Hamerlok
Aleksandra Wacławek
Martyna Czmok
Magdalena Szymczyk
Karol Witański.
Stypendia będzie można odebrać w księgowości w dniach od 2 – 5 września w godz. 7.00 – 15.00.



Osiągnięcia 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. C. K. NORWIDA

W TYCHACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

 I. OLIMPIADY I KONKURSY PRZEDMIOTOWE

    1. Paweł Tomala (III a) – tytuł taona w Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym  Lwiątko 2014

    2. Michalina Meisner (III c) – III miejsce w konkursie „Z Językami Obcymi po Europie”

    3. Magdalena Bajerska (II a) – finalistka XI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego

    4. Szymon Barański  i Magdalena Zbyszyńska (II b) – wyróżnienie w X Regionalnym Konkursie Matematycznym dla Uczniów klas Pierwszych Szkół Ponadgimnazjalnych

    5. Joanna Ławińska (kl. II b) – ocena dobra w Konkursie z Języka Angielskiego „FOX”

    6. Paweł Tomala (kl. III a) – ocena dobra w Konkursie z Języka Angielskiego „FOX”

    7. Marta Adamus (kl. I b) – – ocena dobra w Konkursie z Języka Angielskiego „FOX”

    8. Justyna Ryszka (I d), Aleksandra Gil (II b), Kira Nazarewicz (III d) – III miejsce w IX Powiatowych Igrzyskach Ortograficznych Korrida – corrida 2014

    9. Kamil Iwaniak (III c) – I miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

 

II. OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE

  1. Joanna Krosny i Aleksandra Loska (III b) – I miejsce w Konkursie Recytacji Poezji Cypriana Norwida „Bliżej Norwida”
  2. Agnieszka Stanaszek (I a) – I miejsce w konkursie „W moim młodzieńczym życiu jestem stróżem poranka nadziei”
  3. Anna Ormian (kl. I b) – I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim na haiku „Miniatura poetycka”
  4. Monika Świerkot (kl. III d) – wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z chlubnych kart i miejsc narodowej historii”
  5. Michalina Meisner (III c) – I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Literackim na wiersz i małą formę prozą „Na Skrzydłach Wyobraźni w kategorii POEZJA”
  6. Michalina Meisner (III c) – II miejsce w XI Powiatowym Konkursie Literackim na wiersz i małą formę prozą „Na Skrzydłach Wyobraźni w kategorii PROZA”
  7. Karolina Jabłeka (kl. I c) – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Juliana Tuwima
  8. Agnieszka Grech (kl. II e) – I miejsce w kategorii estetycznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  9. Agnieszka Grech – II miejsce w kategorii psychologiczno - społecznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  10. Agnieszka Matuszek (kl. II e) – II miejsce w kategorii estetycznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  11. Agnieszka Matuszek – wyróżnienie w kategorii psychologiczno - społecznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  12. Agata Wierzbicka (kl. I c) – III miejsce w kategorii psychologiczno - społecznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  13. Agata Wierzbicka – wyróżnienie w kategorii literackiej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”

 

II. OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  1. III miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w Tychach w kategorii dziewcząt
  1. V miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w Tychach w kategorii chłopców
  1. I miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt
  1. II miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponagimnazjalnych w kategorii dziewcząt
  1. III miejsce w Rejonowych Zawodach Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej Dziewcząt IV miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców
  1. II miejsce w XII Międzypowiatowym Turnieju Zespołów Szkolnych w Aerobiku
  2. IV miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Piłce Siatkowej Plażowej w Kategorii dziewcząt
  3. IV miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Piłce Siatkowej  w Kategorii chłopców
  4. Karol Witański (III a) – I miejsce w skokach z wieży podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody (kategoria wiekowa młodzieżowiec)
  5. Karol Witański – II miejsce w skokach z trampoliny 1 m podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody (kategoria wiekowa młodzieżowiec)
  6. Karol Witański – III miejsce w skokach z trampoliny 3 m podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody (kategoria wiekowa open)
  7. Patryk Szalaty (II a) – najlepszy zawodnik w konkurencji KATA – SENIOR podczas Zawodów Pucharu Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki
  8. Patryk Szalaty – I miejsce SENIOR KATA Z BRONIĄ podczas Zawodów Pucharu Europy Seniorów
  9. Patryk Szalaty – I miejsce w konkurencji SEMI KONTAKT – 75 kg podczas Zawodów Pucharu Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki
  10. Patryk Szalaty – I miejsce w konkurencji KATA z Bronią podczas Pucharu Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki

GRATULUJEMY!