DŁUGI WEEKEND :)

Przypominamy, że dzień 5 czerwca jest dniem wolnym na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły. Zajęcia piątkowe odpracowujemy w dniu 13 czerwca.
Wizyta ukraińskich studentów z Krzemieńca

27 maja II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach gościło po raz drugi krzemienieckich studentów. Przyjechali do Polski na zaproszenie Fundacji Światło ze Wschodu, prowadzonej przez pana Jarosława Banysia – absolwenta naszej szkoły. Uczestniczyli w lekcjach języka polskiego i historii, rozegrali mecz siatkówki z naszymi uczniami. Na zakończenie wzięli udział w debacie na temat sytuacji na Ukrainie oraz relacji polsko – ukraińskich. Społeczność II LO życzy ukraińskim rówieśnikom spełnienia marzenia o studiowaniu w Polsce.

debata 2705154x
ZEBRANIE RADY RODZICÓW

19 maja o godz. 17.45 w sali nr 11 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy przedstawicieli klas I – III.SPOTKANIA Z RODZICAMI

19 maja (wtorek) o godz. 17.00 zapraszamy rodziców uczniów klas I – II na zebrania (wywiadówki).
Przeżyj ekstremalny rajd z UE Katowice!

W sobotę 16 maja br. w Parku Śląskim odbędzie się XII Ekonomia Ekstremalna – rajd dla kandydatów na studia połączony z zadaniami ekstremalnymi. Ekonomia Ekstremalna to bieg na orientację połączony z zadaniami z wiedzy ogólnej. Impreza adresowana jest głównie do uczniów dwóch ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych podjęciem studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Myślą przewodnią wydarzenia jest pokazanie uczestnikom akademickiej atmosfery, a także uświadomienie przyszłym studentom możliwości jakie oferuje Uczelnia. Udział w Ekonomii Ekstremalnej gwarantuje świetną zabawę w plenerze, umożliwia sprawdzenie się w nowych, często zaskakujących sytuacjach, ocenę swoich zdolności do współpracy w grupie. Zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich naszego liceum do udziału w Ekonomii Ekstremalnej.
Liczymy, że jako szkoła objęta patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wystawimy przynajmniej jedną 4 osobową drużynę do zawodów. Ekonomia Ekstremalna to również nagrody. Na najlepszych czeka bezpłatny semestr studiów niestacjonarnych na wybranym przez siebie kierunku lub bezpłatny udział w obozie adaptacyjnym organizowanym przez jedną z organizacji studenckich dla studentów pierwszego roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Zapisy: http://ow.ly/MtyLJ
Facebook: https://www.facebook.com/events/1439863626307170/
YouTube: www.ue.katowice.pl/youtube
Twitter: www.ue.katowice.pl/twitter
ZAPRASZAMY !!!!!
Danuta Brzezińska