Rysunek
REGULAMIN KONKURSU W – READ MORE
STATYSTYKI ABSOLWENCKIE

Tegoroczny absolwencie Norwida!

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety znajdującej się w zakładce ABSOLWENCI. Jej celem jest zbieranie danych w celu stworzenia statystyk szkół wyższych, do których dostali się nasi uczniowie. 
DZIEŃ POLSKI

18 listopada w II LO odbył się konkurs dla klas 1 i 2 DZIEŃ POLSKI. Uczniowie przygotowali krótkie inscenizacje lektur szkolnych. Zwyciężyła klasa 2d za  największy wkład pracy w przygotowanie scenografii oraz za ciekawą kreację aktorską Gustawa w Dziadach cz. IV. Drugie miejsce zajęła klasa 2c za Dziady cz. III, a trzecie miejsce klasy 1b za Balladynę i 1d za Krzyżaków. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy !

SONY DSC
ZWYCIĘZCA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „BLIŻEJ NORWIDA”

Krzysztof Wójcik z klasy 2D zwyciężył w Ogólnopolskim konkursie „Bliżej Norwida”, który odbył się 14.11.2014r. w XXIV LO im. C. K. Norwida w Warszawie. Krzysztof zaśpiewał skomponowany przez siebie utwór do tekstu C. K. Norwida „Moja piosnka II”. Gratulujemy !  Przypominamy, że rok temu ten sam konkurs wygrały Joanna Krosny i Aleksandra Loska.

 

SONY DSC
KONKURS NA LOGO ROZSTRZYGNIĘTY

II LO posiada wewnętrzne logo Szkoły Promującej Zdrowie! Logo zostało zaprojektowane przez Małgorzatę Seidel Z  klasy IIIe. Będzie reprezentowało szkołę w drodze do uzyskania Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

Logo sps 2lo
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypada 25. rocznica przyjęcia  Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Zachęcamy do zapoznania się z wspólnym listem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w związku z uchwaleniem przez Sejm RP dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.
http://brpd.gov.pl/materialy-do-pobrania/25-lecie-konwencji-o-prawach-dziecka
http://brpd.gov.pl/listy-rpd/list-z-okazji-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka