Życzenia Świąteczne

Rysunek1
Wizyta studyjna

10 kwietnia gościła w naszej szkole delegacja z czeskiego Ministerstwa Szkolnictwa i Centrum Pedagogicznego dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego z Czeskiego Cieszyna. Celem wizyty był udział w zajęciach z wykorzystaniem oceny kształtującej oraz poznanie tajników Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD). Goście obserwowali lekcję języka niemieckiego i historii, a następnie spotkali się z nauczycielami naszej szkoły.
TARGI EDUKACYJNE DLA GIMNAZJALISTÓW

10 kwietnia odbyły się Targi Edukacyjne, na których uczniowie klas trzecich gimnazjów mieli okazję poznać ofertę edukacyjną naszego liceum i innych tyskich i katowickich szkół. Uczniowie wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, a także oddelegowani nauczyciele rozdawali ulotki i odpowiadali na pytania potencjalnych kandydatów. Gimnazjaliści mogli też zobaczyć  prezentację multimedialną  i nowy film promujący szkołę (przygotowany przez uczniów naszego liceum).

Rysunek1
UMOWA O WSPÓŁPRACY Z WYDZIAŁEM ZAMIEJSCOWYM KRAKOWSKIEJ AKADEMII IM. ANDRZEJA FRYCZA MODRZEWSKIEGO W TYCHACH.

W dniu 4 kwietnia została zawarta umowa o współpracy z Wydziałem Zamiejscowym Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Tychach. W imieniu Akademii umowę podpisał prof. dr hab. Marek S. Szczepański, a w imieniu II LO – dyrektor szkoły Natalia Nowak. W 2008 r. nasza szkoła podpisała umowę z Wyższą Szkołą Zarządzania i Nauk Społecznych im. ks. E. Szramka w Tychach, poprzedniczką Wydziału Zamiejscowego Krakowskiej Akademii.
KONFERENCJA „10 LAT CZŁONKOSTWA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ. JAK TYSKIE SZKOŁY WYKORZYSTAŁY FUNDUSZE UNIJNE W LATACH 2004 – 2014?”

4 kwietnia 2014 r. odbyła się konferencja, której celem było pokazanie uczniom i nauczycielom tyskich szkół oraz osobom związanym z edukacją, jakie projekty realizowały tyskie szkoły w ciągu dziesięciu lat, które minęły od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Udział funduszy unijnych w tych projektach po zsumowaniu dało niebagatelną kwotę 27 272 171 PLN = 6 651 749 euro. Wśród projektów były m.in. międzynarodowe wymiany młodzieży w ramach programów COMENIUS i LEONADO da VINCI  oraz POKL. Ze wsparcia unijnego skorzystało  21 237 uczniów oraz 1 398 nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych. Wśród prelegentów usłyszeliśmy Małgorzatę Handzlik, prof. Marka Szczepańskiego, dr Paulinę Rojek – Adamek, Marzenę Nogaj, Mirosławę Gawlik, Anitę Iskierkę, Joannę Żebrowską, Małgorzatę Leszczyńską – Kloc, Hannę Kołodziejczyk, Krystynę Solarek, Joannę Sobotnik. Pani Daria Szczepańska  I Zastępca Prezydenta Tychów ds. Społecznych, która objęła honorowy patronat nad konferencją, dokonała posumowania i wręczyła podziękowania nauczycielom najbardziej zaangażowanym w realizację projektów.

Głównym pomysłodawcą  i organizatorem wydarzenia, które odbywało się w auli Wydziału Zamiejscowego Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego w Tychach,  było II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach i jego dyrektorka Natalia Nowak.

DSC_1035